Forum Ząbkowice Śląskie . Ziemia ząbkowicka . Kreis Frankenstein

Witamy na forum o ziemi ząbkowickiej

Ogłoszenie

Witamy na Forum Ząbkowice Śląskie . Znajdziesz tutaj praktyczne informacje , ciekawostki , historię Ząbkowic Śląskich i okolic . Serdecznie zapraszamy mieszkańców , firmy i instytucje z Ząbkowic i całego powiatu ząbkowickiego.


ZANIM SIĘ ZAREJESTRUJESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN FORUM O ZIEMI ZĄBKOWICKIEJ


  • Index
  •  » Off top
  •  » emigracja i własna firma w Norwegii, co myślicie?

#1 2014-10-28 09:31:31

TomaszN

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-10-20
Posty: 3
Punktów :   

emigracja i własna firma w Norwegii, co myślicie?

Od dłuższego czasu przymierzam się do wyjazdu za granicę, kierunek Oslo, bo tam byłem na stażu, chciałbym założyć w Norwegii własną firmę (pielęgnacja ogrodów) bo w Polsce nie widzę dla siebie miejsca, Ząbkowice jakie są każdy widzi. Jestem na etapie orientowania się na tamtejszym rynku. Czy ktoś z Was ma firmę za granicą, lub orientuje się od czego w Norwegii powinienem zacząć podczas rejestracji firmy. No i ciekaw jestem jakie macie pomysły na biznes tu na miejscu, w Ząbkowicach.

Offline

 

#2 2014-10-28 13:43:46

kaczor

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-10-28
Posty: 1
Punktów :   

Re: emigracja i własna firma w Norwegii, co myślicie?

Na miejscu w Ząbkowicach, z tego co widzę, to najlepszym biznesem jest kombinowanie jak tu założyć biznes, miejmy nadzieję, że w Norwegii jest inaczej i ludzie oprócz gadania o biznesie, faktycznie go robią. Żeby rozejrzeć się po norweskim rynku to najlepiej uderzyć do jakiejś firmy doradczej, która tam działa, oni Ci powiedzą, gdzie są jeszcze szanse, a gdzie rynek już się wypełnił energicznymi budowlańcami z nad Wisły. Niestety nie podam nazwy konkretnej firmy, ale wiem, że taki tam działają.

Offline

 

#3 2014-10-29 09:24:32

TomaszN

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-10-20
Posty: 3
Punktów :   

Re: emigracja i własna firma w Norwegii, co myślicie?

no właśnie doradca biznesowy przydałby się koniecznie, chociaż pewnie usługi takich firm są drogie, , tak czy siak muszę wliczyć to w koszty inwestycji w nowy biznes, zastanawiam się też nad księgową, czy korzystać z usług polskiej czy norweskiej, no ale to już pewnie znajdę jak będę na miejscu

Offline

 

#4 2014-10-29 15:01:42

Monilla

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-10-29
Posty: 1
Punktów :   

Re: emigracja i własna firma w Norwegii, co myślicie?

Hej!
Mam znjaomych w Norwegii którzy otworzyli tam firmę i chwalili sobie biuro norwegia consulting. z prwnoscia maja stronke w necie, skontaktuj sie z nimi dowiesz sie co i jak

Offline

 

#5 2014-10-29 20:30:07

Rudobrody

Administrator

17279000
Call me!
Zarejestrowany: 2010-01-18
Posty: 1551
Punktów :   

Re: emigracja i własna firma w Norwegii, co myślicie?

Zasadniczo wydaje mi się że powinniście pisać na innym forum

No ale wystarczy poszukać takiej księgowej w internecie ... Tutaj macie jakies szkolenie z zakładania i prowadzenia firmy w Norwegii.

http://www.polacy.no/

No i sugeruję uzbierać na pierwsze miesiące zycia w Norwegii znaczną sumę pieniędzy na wynajem mieszkania , wyżywienie i inne opłaty .


Prawdziwy mężczyzna nie je miodu prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły

Offline

 

#6 2014-10-29 21:31:21

TomaszN

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-10-20
Posty: 3
Punktów :   

Re: emigracja i własna firma w Norwegii, co myślicie?

Rudobrody napisał:

Zasadniczo wydaje mi się że powinniście pisać na innym forum

No ale wystarczy poszukać takiej księgowej w internecie ... Tutaj macie jakies szkolenie z zakładania i prowadzenia firmy w Norwegii.

http://www.polacy.no/

No i sugeruję uzbierać na pierwsze miesiące zycia w Norwegii znaczną sumę pieniędzy na wynajem mieszkania , wyżywienie i inne opłaty .

Forum dla Polaków w Norwegii nie jest zbyt przyjazne:) wieje chłodem:) gdy zadałem pytanie o prowadzenie własnej firmy, to forumowicze mnie zjedli, że trzeba znac język, na pewno sobie nie poradze itp itd, ogólnie podcinają tam skrzydła, wolę gadać z ziomalami

Offline

 

#7 2014-10-30 22:21:54

Rudobrody

Administrator

17279000
Call me!
Zarejestrowany: 2010-01-18
Posty: 1551
Punktów :   

Re: emigracja i własna firma w Norwegii, co myślicie?

a znasz jezyk ?


Prawdziwy mężczyzna nie je miodu prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły

Offline

 
  • Index
  •  » Off top
  •  » emigracja i własna firma w Norwegii, co myślicie?
stat4u

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
JĂ­mky septiky Ĺžumpy nĂĄdrĹže ĹĄachty v dyktafon szpiegowski